SP RUKOMET: Katar pobijedio Argentinu i ostavio Hrvatsku u igri za četvrtfinale
U susretu 3. kola 2. skupine Svjetskoga prvenstva u Egiptu rukometaši Katara svladali su Argentinu s 26-25 (12-13), pa je Hrvatska još u igri za četvrtfinale, ukoliko navečer slave protiv Danske.
Argentinci su bolje otvorili susret, nakon deset minuta vodili su 5:3. U 13. minuti prednost su povećali na pet golova, 8:3, a sredinom prvog dijela i na +6, 9:3. Katar nema odgovor na agresivne Argentince, koji odlaze na +7, 11:4. Još loših vijesti za Katar, iz igre je izašao iskusni vratar Šarić zbog problema s ramenom.
Uspio je Katar unatoč svim problemima serijom od 4-0 do kraja provog dijela doći do samo jednog gola zaostatka, 12:13.
Katar je izjednačio na otvaranju drugog dijela, 13:13, no s dva gola zaredom Argentina uskoro odlazi na +2, 15:13. Nastavila je seriju do prednosti 19:15. Vraća se Katar u 41. minuti na -2, 19:17. Iz drugog pokušaja zaredom Katar uspjeva doći do minimalnog zaostatka, 18:19. U 48. minuti novo izjednačenje, 20:20. U zadnjih deset minuta Katar dolazi do vodstva prvi put na utakmici. U 54. minuti Katar vodi dva razlike, 23:21. Dvije minute do kraja susreta Katar ima +2, 25:23. U zadnjoj sekundi katarski vratar Abidi je obranio udarac Simoneta s deset metara.
Kod Katara su najbolji bili naturalizirani Kubanci Frankis (8) i Capote (6), a kod Argentine Pizzaro (7).
Hrvatska je mogla proći u nokaut fazu samo ako Katar pobijedi Argentinu i uz moguća dva boda protiv Danske koja je već osigurala nastup u četvrtfinalu. Katar nije bio bez motiva u utakmici s Argentincima, jer im pobjeda uz eventualno slavlje Danske protiv Hrvatske donosi četvrtfinale.
Katar je sebi omogućio prolazak u četvrtfinale, ako Hrvatska izgubi od Danske, dok Argentina prolazi samo ako dvoboj Hrvatska – Danska završi neriješeno.
Hrvatska će, ako danas prođe, u četvrtfinalu igrati protiv Švedske.
novo.hr
foto: IHF
Ostale vijesti 


