Teška nesreća kod Slavonskog Broda: autobus izletio s autoceste, 10 poginulih, 45 osoba u bolnici
Strašna tragedija dogodila se rano jutros blizu naplatnih kućica na autocesti A3 kod Slavonskog Broda. U izlijetanju autobusa poginulo je deset osoba, a tridesetak ih je ozlijeđeno i prevezeno u bolnicu. U prvim izvještajima policija je govorila da je riječ o makedonskom autobusu, ali je utvrdila da se radi o autobusu kosovskih registracijskih oznaka. Promet je prekinut između čvorova Slavonski Brod zapad i istok u smjeru Lipovca te je preusmjeren na obilazne pravce. Policijski očevid i dalje traje.
Policija je oko 6,20 sati dobila dojavu da se na autocesti kod Slavonskog Broda, u blizini naplatnih kućica na južnom kolničkom traku dogodila prometna nesreća u kojoj je došlo do izlijetanja autobusa.
“Tijekom obavljanja očevida, policija je utvrdila da se radi o autobusu kosovskih nacionalnih i registracijskih oznaka, te da je u prometnoj nesreći, prema trenutno dostupnim informacijama, poginulo 10 osoba, dok je više desetaka prevezeno na pružanje liječničke pomoći u bolnicu u Slavonskom Brodu. Više informacija uputit ćemo po završetku očevida”, priopćio je za HRT Damir Brezić, glasnogovornik PU Brodsko-posavske.
“Možda najteža nesreća…”
Načelnik Postaje prometne policije Slavonski Brod Franjo Galić rekao je novinarima kako je PU Brodsko-posavska u 6.20 primila dojavu da je došlo do izlijetanja autobusa.
– Dolaskom na mjesto događaja utvrđeno je da se radi o autobusu kosovskih registracijskih oznaka, koji je putovao na redovnoj liniji Frankfurt-Priština. Očevid je u tijeku, znamo sigurno da je nekoliko osoba smrtno stradalo, više od 30 osoba je prevezeno na ukazivanje liječničke pomoći u bolnicu, rekao je dodavši kako se bilo kakve daljnje informacije mogu dobiti samo nakon očevida koji je nešto iza 8 sati jutros, kada je davao izjavu, bio tek počeo.
Osim policije, na mjestu nesreće su i vatrogasci, javlja Hrt. Hitna pomoć je dolazila više puta na mjesto nesreće.
– Mi ne znamo kako su osobe koje su prevezene u bolnicu, koliko lake ili teške ozljede imaju, dodao je. Rekao je i kako je riječ o možda najtežoj nesreći kakvoj je svjedočio.
Dr. Samardžić: 45 osoba zatražilo liječničku pomoć, osam teško ozlijeđenih
Ravnatelj brodske bolnice dr. Josip Samardžić izjavio je u nedjelju kako je u bolnicu od jutros zaprimljeno 45 osoba koje su nakon teške nesreće na autocesti kod Slavonskog Broda zatražile liječničku pomoć, a među njima je osam teško ozlijeđenih.
Premijer izrazio sućut, Beroš i Trut na putu prema Slavonskom Brodu
“S velikom tugom primili smo vijest o slijetanju autobusa s ceste kod Slavonskog Broda u kojem je život izgubilo 10 ljudi. U mislima smo s obiteljima žrtava i kosovskim vlastima i narodom, kojima izražavamo duboku sućut i suosjećanje. Nadamo se da će se ozlijeđeni putnici oporaviti”, poručio je putem Twittera premijer Andrej Plenković, dodavši kako je zbog strašne nesreće razgovarao sam s ministrima Davorom Božinovićem i Vilijem Berošem. Ministar Beroš i ravnatelj civilne zaštite Damir Trut krenuli su prema Slavonskom Brodu kako bi se upoznali sa svim okolnostima nesreće i pružanjem zdravstvene skrbi ozlijeđenim putnicima.
novo.hr
foto: HTV
Ostale vijesti 


