Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / Vardar priredio najveće iznenađenje kvalifikacija izbacivši turski Fenerbahče

Vardar priredio najveće iznenađenje kvalifikacija izbacivši turski Fenerbahče

Nogometaši skopskog Vardara priredili su najveće iznenađenje kvalifikacija za Europsku ligu izbacivši turskog velikana Fenerbahče.

Nakon skopskih 2-0, Vardar je u Istanbulu pobijedio 2-1 i prvi put u povijesti plasirao se u grupnu fazu nekog europskog natjecanja, piše nacional.hr.

Fenerbahče je najavljivao veliki preokret i prolaz dalje. Međutim, Vardar je odigrao još jedan čudesan meč. Makedonci su se hrabro postavili, ali je Fener u 61. minuti poveo  golom Romana Neustadtera. Kada se očekivao žestok napad na gol makedonskog sastava, gosti su sedam minuta kasnije izjednačili preko Jigaurija. U trećoj minuti sudačke nadoknade Vardar je potvrdio prolaz golom Gligorova.

Vardar je sjajno ušao u ovu sezonu. Prvo je izbacio Malmo, pa do 75. minuti uzvratne utakmice držao protiv Kopenhagena četvrto pretkolo Lige prvaka. Na koncu nije uspio, pa je preselio u kvalifikacije Europske lige gdje je za protivnika dobio Fener. Činilo se kako će turski velikan rutinski do plasmana u natjecanje po skupinama, no Vardar je šokirao bogate Turke.

Iznenađenje je priredio i švedski Ostersund izbacivši PAOK. Nakon što su Grci kod kuće slavili 3-1, Ostersund je pred svojim navijačima pobijedio 2-0 i zbog više golova u gostima prošao je dalje. Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Saman Ghoddos (71, 77). Za goste je cijeli susret odigrao hrvatski nogometaš Marin Leovac.

Od Europe se oprostio i Ajax koji je prošle sezone igrao u finalu ovog natjecanja. Ajax je na gostovanju u Norveškoj izgubio od Rosenborg 2-3 nakon domaćeg poraza 0-1.