Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / /VIDEO/ Copa America: Peru iznenadio branitelja naslova i izborio finale s Brazilom

Peru je u drugom polufinalu Cope Americe u Porto Alegreu s 3:0 šokirao dvostrukog branitelja naslova Čile, osiguravši u finalu drugi susret s Brazilom na ovom turniru.

Prvi nije završio baš sjajno za Peruance, koji su od domaćina izgubili s visokih 5:0, ali dinamična i motivirana predstava protiv Čilea pokazala je neki drugačiji Peru od toga, pa i od momčadi koja je do polufinala došla sa samo tri pogotka u četiri utakmice.

Peruanci su poveli u 20. minuti preko Edisona Floresa, koji ne nakon kornera volejom poslao loptu u mrežu. Na 2:0 povisili su 17 minuta kasnije nakon ogromne pogreške čileanskog vratara Gabriela Ariasa. On je u pokušaju presretanja dugačke lopte izašao iz kaznenog prostora, no Andre Carrillo je bio brži i uposlio je Yoshimara Yotuna, koji je primio loptu na prsa i proslijedio je u nebranjenu mrežu.

U drugom poluvremenu Čile je bio bolja momčad, ali udarci na gol završavali su ili pored gola ili u rukama vratara Pedra Gallesea. Treći gol za potvrdu peruanske pobjede postigao je u sudačkoj nadoknadi kapetan Paolo Guerrero, a još je kao šlag na kraju vratar Gallese zapečatio sjajnu večer obranivši kazneni udarac Eduardu Vargasu.

Peru i Brazil će se za titulu boriti na Marakani u Rio de Janeiru u nedjelju. Kapetan Guerrero najavio je kako je “poraz 5:0 od Brazila prošlost” i Peru sad želi svoj prvi naslov kontinentalnog prvaka od 1975. godine.

– Sad se moramo odmoriti i početi misliti o Brazilu. Bit će teško u finalu, ali zaslužili smo biti u njemu, rekao je.