Ostale vijesti

Home / Ostale vijesti/sport / /VIDEO/ Hat-trick Livaje u Puli za uvjerljivu pobjedu Hajduka

/VIDEO/ Hat-trick Livaje u Puli za uvjerljivu pobjedu Hajduka

Nogometaši Hajduka pobijedili su u Puli domaću Istru 1961 s 3:1 u susretu 8. kola Prve HNL.

Trostruki strijelac za Splićane bio je Marko Livaja. Prva dva pogotka postigao je iz kaznenih udaraca, u 52. i 57. minuti, a 3:0 postavio je u 74. minuti.

U prvoj situaciji Marin je srušio Sahitija na 15 metara, a sudac Bel je odmah pokazao na bijelu točku. Hajdukova “desetka” je poslala loptu pod gredu i dovela goste u vodstvo u 52. minuti.

Novi jedanaesterac za Hajduk dosuđen je u 56. minuti. Atanasov je proigrao Livaju koji je s desne strane krenuo na Galileu, a stoper domaćih ga je srušio prilikom driblinga. Livaja je i drugi put bio uspješna s bijele točke za vodstvo 2:0.

U 74. minuti Livaja je primio loptu na 30 metara, sjurio se prema vrataru Lučiću i matirao ga s nekih 12 metara.

Istra je u 90. minuti uspjela smanjiti zaostatak, Drena Beljo je zabio za konačnih 1:3.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 16 bodova. Drugi Hajduk i treća Rijeka također imaju 16 bodova, s time da je Hajduk odigrao utakmicu više

Istra 1961 je na osmome mjestu sa šest bodova iz sedam susreta.